Osiedle Stacja Ligocka

Dane kontaktowe:

przeczytaj opis inwestycji

Osiedle Stacja Ligocka

 

Osiedle Stacja Ligocka zlokalizowano w Katowicach przy ul. Ligockiej w Dzielnicy Ligota. Na nową inwestycję Grupy Waryński złożą się budynki w zabudowie wielorodzinnej. Osiedle jest w fazie uzyskiwania pozwolenia na budowę, a rozpocznie sprzedaży planowane jest pod koniec roku.

Przedmiotem inwestycji jest zespół 7 budynków mieszkalnych wielorodzinnych:

– cztery budynki wielorodzinne po 15 lokali mieszkalnych w każdym budynku, posiadają 4 kondygnacje nadziemne oraz garaż podziemny, na każdej kondygnacji znajdują się lokale mieszkalne, na ostatniej zaś antresole mieszkań dwupoziomowych;

– jeden budynek wielorodzinny z 27 lokalami mieszkalnymi, posiadający 4 kondygnacje nadziemne oraz garaż podziemny, na każdej kondygnacji znajdują się lokale mieszkalne, na ostatniej zaś antresole mieszkań dwupoziomowych;

– dwa budynki wielorodzinne po 8 lokali mieszkalnych w każdym budynku, posiadają 4 kondygnacje nadziemne i jednokondygnacyjny garaż podziemny oraz lokale usługowe i mieszkania inwestycyjne na parterze oraz I piętrze, na pozostałych kondygnacjach znajdują sie  lokale mieszkalne, natomiast na ostatniej antresole mieszkań dwupoziomowych.

Dzielnica Ligota to obszar pełen zieleni, który od dekad uchodzi za lokalizację idealną do mieszkania, wypoczynku i spędzania wolnego czasu. To miejsce, które przyciąga ludzi szukających przyjaznego otoczenia i kameralnej atmosfery. Popularne lodziarnie i piekarnie pielęgnujące tradycje od pokoleń, park z amfiteatrem, rozległe tereny zielone, ścieżki rowerowe, deptaki, place zabaw i obiekty rekreacyjne – to atrakcje, które znajdą tu zarówno młodsi, jak i starsi. Swoim mieszkańcom Ligota zapewnia bardzo dobrą ofertę dotycząca aspektów życia codziennego. Liczne placówki edukacyjno-oświatowe, placówki medyczne, punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne, a także ciekawe miejsca do rekreacji i sportu, odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności.

Inwestycja skierowana będzie zarówno do rodzin z dziećmi lub planujących dzieci, do młodych ludzi, rozpoczynających karierę zawodową lub poszukujących stabilizacji zawodowej, jak i ceniących spokój seniorów. Dla tych odbiorców zaprojektowano funkcjonalne mieszkania średniej wielkości o pow. do 50 mkw. Dodatkowo udogodnienia życiowe i atrakcje oferowane w tej części miasta przyciągają  osoby dojrzałe, małżeństwa 2+2, dla których istotna jest życiowa przestrzeń i wygoda. Dla nich dedykowane są mieszkania 4 pokojowe oraz duże, dwupoziomowe apartamenty.

Powierzchnia terenu wynosi ponad 0,9 ha.