Stacja Ligocka – nowa inwestycja Grupy Waryński w Katowicach

13 lipca 2023

Trwa rozbudowa portfolio inwestycji należących do Grupy Waryński. Niebawem wystartuje sprzedaż mieszkań w realizowanym w Katowicach Osiedlu Stacja Ligocka. Spółce udało się rozszerzyć teren inwestycji o dodatkowe 2 tys. m2 powierzchni. Dzięki temu przestrzeń zostanie wzbogacona o kolejny, siódmy budynek wielorodzinny.

Na katowickiej mapie inwestycji Grupa Waryński postanowiła stworzyć oryginalne i nietuzinkowe miejsce. Projekt osiedla zakłada nawiązania do bogatej, przemysłowej historii Katowic. Kameralne, 4-kondygnacyjne budynki kształtem będą przypominać bryły węgla, kolor również nawiązuje do kopalnianego, górniczego klimatu. Przełamaniem surowego, industrialnego stylu będzie bogate otoczenie zieleni – w tym zielone tarasy, na których znajdzie się m.in. plac zabaw.

Teren inwestycji zlokalizowanej przy ul. Ligockiej będzie charakteryzował się nowoczesnością, funkcjonalnością oraz starannie zaprojektowaną przestrzenią. Spółka – współpracując z architektami – zamierza stworzyć miejsce przyjazne, pełne możliwości integracji i relaksu. Pozwolą na to m.in. specjalnie zaprojektowane miejsca do gier planszowych lub grilla.

Nie bez znaczenia jest również ulokowanie inwestycji. Nowy projekt Grupy Waryński jest położony w dzielnicy pełnej zieleni – idealnej dla osób szukających wytchnienia i ceniących sąsiedztwo natury. Ponadto przyszli mieszkańcy znajdą w pobliżu liczne punkty usługowe, placówki edukacyjno-oświatowe, placówki medyczne, punkty handlowe, gastronomiczne oraz ciekawe miejsca do rekreacji i sportu.

Stacja Ligocka to inwestycja dostosowana do potrzeb każdego mieszkańca. Odnajdą się tam zarówno rodziny z dziećmi, single szukający swojego pierwszego mieszkania, jak i ceniący spokój seniorzy. Kameralne sąsiedztwo, niska zabudowa, nowoczesny projekt nawiązujący do historii miejsca, a także rozległe tereny zielone – zarówno w samej inwestycji, jak i sąsiedztwie, sprawią, że każdy potencjalny mieszkaniec uzna to miejsce za idealny dom.