List intencyjny Waryński, Polnord oraz PFR – Mieszkanie Plus dla miasta Kętrzyn

7 października 2019

Przeprowadzane są szczegółowe analizy, mające potwierdzić możliwość wybudowania 200 lokali mieszkaniowych na wskazanym przez miasto Kętrzyn terenie.

Niedawne przegłosowanie przez Radę miejską uchwały dotyczącej przystąpienia do realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus otworzyło drogę do porozumienia. Już 1. Października list intencyjny o współpracy został podpisany przez PFR Nieruchomości SA, Zarządy Polnord SA i Waryński SA Grupa Holdingowa. W tym celu Polnord i Waryński zapowiedziały powołanie konsorcjum, stające się partnerem inwestycyjnej części programu Mieszkanie Plus. Mają oni również ustalić zasady powołania i funkcjonowania wspólnej celowej spółki serwisowej. Ma ona służyć do obsługi w zakresie najmu i zarządzania nowymi obiektami mieszkaniowymi.

Polnord SA Jest jedną z najbardziej doświadczonych i największych firm w Polsce, na rynku budowlanym i deweloperskim. Posiada blisko 1 milion metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i użytkowej, co czyni ją największym w Polsce deweloperem banku ziemi. Notowana również na Warszawskiej Giełdzie Papierów wartościowych, co czyni ją jeszcze bardziej wiarygodną wobec klientów biznesowych. Firma zajmuje się realizacją inwestycji na terenie Warszawy, Trójmiasta, Łodzi, Olsztyna i Szczecina.