List intencyjny Waryński, Polnord oraz PFR w kwestii współpracy w programie Mieszkanie Plus

1 października 2019

W tym celu deweloperzy Waryński i Polnord mają powołać konsorcjum. Stanie się ono partnerem w inwestycyjnej części programu, a jego głównym celem będzie stworzenie modelu wzorowej współpracy na kolejne lata. Inwestorzy mają ustalić także zasady powołania i funkcjonowania celowej spółki serwisowej, której zadaniem będzie obsługa w zakresie najmu i zarządzanie wspólnymi obiektami mieszkalnymi.

Plan na następne dwa lata przewiduje wybudowanie minimum 1000 lokali. Jest to więc ogromne przedsięwzięcie, z dużą możliwością operacyjną. PFR Nieruchomości S.A. jest spółką opartą na Polskim Funduszu Rozwoju, będącym grupą instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, którzy inwestują w rozwój społeczny i gospodarczy naszego kraju. PFR Nieruchomości S.A. wzmacnia ogólnopolski rynek gospodarczy, dostarczając inwestycję o bardzo dużym znaczeniu dla lokalnych społeczności. Spółka ma na celu zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla wszystkich, także dla rodzin mniej zamożnych. Działa ona na zasadach czysto komercyjnych, nie angażując przy tym pieniędzy podatników.

Polnord SA jest jedną z najbardziej doświadczonych i największych firm w Polsce, na rynku budowlanym i deweloperskim. Jest również notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów wartościowych, co czyni ją jeszcze bardziej wiarygodną wobec klientów biznesowych. W jej posiadaniu jest blisko 1 milion metrów kw. powierzchni mieszkalnej i użytkowej, co czyni ją największym w Polsce deweloperem banku ziemi. Firma zajmuje się realizacją inwestycji na terenie Warszawy, Trójmiasta, Łodzi, Olsztyna i Szczecina.