10 zalet posiadania balkonu

8 czerwca 2021

Poszukując dla siebie wymarzonego mieszkania, wielu z nas zwraca szczególną uwagę na to, czy dany lokal wyposażony jest w taras lub balkon. Co sprawia, że akurat ten element wyposażenia lokalu dla sporej liczby klientów jest aż tak istotny? Przedstawiamy najważniejsze korzyści, jakie daje balkon w bloku!

1. Balkony to relaks na świeżym powietrzu

Kto z nas nie lubi w ciepłe dni spędzać czasu poza czterema ścianami budynku? Posiadanie balkonu to alternatywa dla wypoczynku w ogrodzie, a nawet spacerów po parku. Możliwość spędzania przyjemnych chwil na słońcu, ciesząc się pięknym widokiem i prywatnością domowego zacisza to udogodnienie, które dla wielu osób warte jest każdej ceny.

2. Uprawa roślin doniczkowych

Jeśli nie masz ogrodu, balkon może posłużyć jako jego doskonały substytut. Świetnie nadaje się do uprawy kwiatów doniczkowych, takich jak pelargonie, surfinie czy begonie. Równie dobrym pomysłem będzie nasadzenie iglaków lub roślin wieloletnich. Spędzanie wolnego czasu w towarzystwie zieleni z pewnością będzie znacznie przyjemniejsze!

3. Miejsce zabaw dla dzieci

Zapracowani rodzice nie zawsze mają czas, by wyjść z małymi dziećmi do parku czy na plac zabaw. W takich sytuacjach balkon w bloku może okazać doskonałym rozwiązaniem, które umożliwi dzieciakom bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu.

4. Balkon w bloku to dodatkowa powierzchnia użytkowa

Bardzo często balkony służą również za schowek na domowe sprzęty, takie jak meble, AGD czy narzędzia. W czasach, gdy liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkania, taras-balkon może rozwiązać problemy ze składowaniem domowego wyposażenia.

5. Opcja zabudowy balkonu

Jeśli zarządca obiektu wyrazi na to zgodę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabudować swój balkon w bloku, tworząc w ten sposób miejsce całorocznego wypoczynku. Taka forma zagospodarowania tarasu staje się coraz popularniejsza. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych, takich jak szyby czy profile aluminiowe pozwoli relaksować się na balkonie przez 365 dni w roku.

6. Możliwość instalacji klimatyzatora

Ciężkie i głośne urządzenia chłodnicze nie zawsze mogą być montowane na zewnętrznej elewacji budynku lub w częściach wspólnych. Jeśli mieszkanie posiada balkon lub taras, jego powierzchnia wlicza się do metrażu lokalu. W praktyce pozwala to właścicielowi na dowolne gospodarowanie nieruchomością, a więc również – na montaż klimatyzacji w bloku.

7. Taras i balkon jako suszarnia na pranie

W ciepłe i odpowiednio wietrzne dni wystarczy kilka godzin, by wysuszyć pranie, korzystając z dobrodziejstwa, jakim jest własny balkon w bloku. Nawet na niewielkiej przestrzeni można ustawić suszarkę na bieliznę lub wysuszyć codzienne rzeczy. Otwarty taras doskonale sprawdzi się również przy wietrzeniu pościeli.

8. Lepsze nasłonecznienie pomieszczeń

Niewątpliwą zaletą posiadania mieszkania z balkonem jest zwiększone nasłonecznienie wszystkich pomieszczeń. Wnętrza wyposażone w balkony są jaśniejsze, ponieważ trafia do nich więcej światła, co z pewnością pozytywne wpłynie na komfort korzystania z nieruchomości.

9. Dodatkowe możliwości aranżacyjne

Więcej przestrzeni to większe możliwości zaprojektowania oryginalnego wystroju. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić swój taras lub balkon w ciekawym stylu, otaczając się pięknymi dekoracjami, meblami czy atrakcyjnym wizualnie wyposażeniem.

10. Większa atrakcyjność lokalu

Z punktu widzenia potencjalnej inwestycji w mieszkanie, balkon w bloku stanowi istotne udogodnienie podnoszące standard nieruchomości oraz jej wartość. Warto wziąć to pod uwagę, planując sprzedaż lokalu na rynku wtórnym lub jego wynajem.

Warto postawić na balkon!

Powyższe zestawienie zalet z całą pewnością nie wyczerpuje wszystkich korzyści, jakie oferują swoim lokatorom balkony w blokach. Każdy miłośnik spędzania czasu na świeżym powietrzu z pewnością doda do tej listy własne argumenty, przemawiające za posiadaniem dodatkowych kilku, a często nawet kilkunastu metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Jeśli, podobnie jak miliony Polaków, również należysz do miłośników tego rodzaju udogodnień, sprawdź nasze aktualne oferty nowych, komfortowych mieszkań z balkonem!

Wg. stanu prawnego na dzień 08.06.2021 roku. Zamieszczone informacje nie stanowią opinii prawnej.