Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego jest procesem poprzedzonym dogłębną analizą dostępnych ofert i wielu czynników wpływających na poziom satysfakcji z inwestycji. Gdańsk, jako jedno z miast o największym znaczeniu w skali całego kraju, stanowi doskonałe miejsce do rozwijania biznesu oraz zamieszkania. Wpisanie w wyszukiwarce hasła “nieruchomości gdańsk” stawia przed koniecznością zmierzenia się w wieloma propozycjami sprzedaży. Wybór tej właściwej to czasochłonne zadanie, które wymaga skonfrontowania własnych potrzeb z wieloma parametrami inwestycji. Kupujący musi się zastanowić nad odpowiednią lokalizacją, umożliwiającą wygodny dojazd do miejsca pracy oraz zapewniającą atrakcyjne otoczenie do codziennego życia.

Czytaj więcej

Mieszkania na sprzedaż Gdańsk

Mieszkania deweloperskie w Gdańsku występują w rozmaitych wersjach powierzchni użytkowej i rozplanowania pomieszczeń. Decydując się na zakup, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na cenę, lecz również jakość wykonania budynku i dopasowanie powierzchni do ewentualnej zdolności kredytowej. Najbardziej popularne mieszkania od dewelopera Gdańsk oscylują w granicach 50 do 60 metrów kwadratowych. Taka powierzchnia zapewnia wygodę dla większości mieszkańców, określając jednocześnie koszt zakupu i utrzymania na rozsądnym poziomie. Co więcej, mieszkania deweloperskie w Gdańsku o powierzchni do 60 m2 stanowią świetną inwestycję pod wynajem. Gdańsk to miasto, które notuje ciągły napływ osób, wobec czego inwestycja w mieszkanie na wynajem jest doskonałym sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu pasywnego.

Mieszkania deweloperskie Gdańsk – lokalizacja

Mieszkania od dewelopera Gdańsk dostępne na rynku pierwotnym zlokalizowane są najczęściej w dalszej odległości od centrum. Ma to związek z ograniczeniami przestrzennymi, jakie nakładają na deweloperów plany zagospodarowania przestrzennego. Oferowana przez grupę holdingową Waryński S.A. inwestycja Atol jest jednak przeciwieństwem tego trendu. Proponujemy sprzedaż mieszkań w Gdańsku położonych przy ulicy Wilczej 1, zlokalizowanej zaledwie 700 metrów od Fontanny Neptuna na Starym Mieście. W pobliżu znajdują się różne obiekty handlowo-usługowe, urzędy, szkoły i szpitale. Odległość do kanału wodnego Nowa Motława wynosi zaledwie 100 metrów. Takie mieszkanie na sprzedaż w Gdańsku z pewnością spełni wymogi każdego klienta poszukującego ustronnego miejsca w samym centrum miasta, oferując nie tylko doskonałą siatkę połączeń komunikacyjnych, lecz również szerokie możliwości aktywnego wypoczynku.

Inwestycje w nieruchomości Gdańsk

Nieruchomości w Gdańsku w inwestycji Atol są zlokalizowane w obrębie pięciokondygnacyjnego budynku o najwyższej jakości wykonania. Kondygnacja parterowa oferuje miejsca pod lokale usługowe. Mieszkania na sprzedaż Gdańsk rozmieszczone zostały na pozostałych czterech kondygnacjach. Łączna powierzchnia inwestycji z kategorii “Gdańsk mieszkania na sprzedaż” jaką oferujemy, wynosi prawie 7000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Mieszkania w Gdańsku na sprzedaż Atol obejmują łącznie 65 lokali o powierzchni każdego z nich w przedziale 50-60 m2. Gwarantuje to klientom wygodę przebywania, atrakcje warunki cenowe oraz duże możliwości wynajmu długo i krótkoterminowego. Nowoczesna bryła budynku pozwala cieszyć się bliskością centrum miasta wraz z wszystkimi jego atrakcjami, oferując zarazem kameralną atmosferą, o którą tak trudno w innych częściach Śródmieścia.

Deweloper Gdańsk – inwestycje mieszkaniowe

Inwestycja w mieszkanie na sprzedaż Gdańsk w obiekcie Atol to trafna decyzja finansowa, która zapewni na przestrzeni lat znaczny wzrost ceny nieruchomości. Sprzedaż mieszkań Gdańsk w okresie ostatnich kilku lat odnotowuje znaczny trend wzrostowy, związany z atrakcyjnością samego miasta jako centrum ekonomicznego i kulturalnego regionu. Jednak w większości mieszkania na sprzedaż w Gdańsku z rynku pierwotnego cechują się lokalizacją z daleka od centrum, która wymaga od mieszkańców większych nakładów czasowych podczas przemieszczania się do innych dzielnic. Deweloper Gdańsk, jakim jest grupa holdingowa Waryński S.A., postawił sobie za cel priorytetowy stworzenie obiektu architektonicznego wkomponowanego w historyczną zabudowę miasta, dającego mieszkańcom możliwość połączenia obu światów – bliskości do centrum i sielankowego spokoju.

Gdańsk mieszkania na sprzedaż – finansowanie

Zakup mieszkania na sprzedaż Gdańsk finansowany jest przez klientów najczęściej za pomocą kredytu hipotecznego. Na rynku produktów bankowych dostępnych jest wiele ofert, które można dostosować do indywidualnych preferencji i możliwości. Technologia wykonania oraz doskonała lokalizacja nieruchomości Gdańsk w obiekcie Atol sprawia, że bank może znacząco podnieść kwotę zabezpieczenia hipoteki opartą o wartość nieruchomości. Procedurę kredytową w celu kupna mieszkania na sprzedaż Gdańsk, należy rozpocząć poprzez złożenie odpowiedniego wniosku kredytowego na stronie internetowej banku lub kontaktując się bezpośrednio z pracownikiem. Kredyt hipoteczny może przybierać postać kredytu w złotówkach, w obcej walucie lub walutowego z opcją indeksowania.

Zalety rynku pierwotnego w Gdańsku

Deweloper Gdańsk Waryński S.A. prowadzi budowę w najnowszej technologii, z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości. Ekipa wykonawcza składa się z wykwalifikowanych pracowników, którzy przykładają ogromną wagę do każdego szczegółu. Oferowana przez nas inwestycja w Gdańsku jest gwarancją jakości, przewidywalności i zadowolenia. Jest to główna przewaga rynku pierwotnego i ważna przesłanka skłaniająca do zakupu nowego mieszkania. Rynek wtórny zawiera wiele pułapek czyhających na nieświadomych kupujących. Pierwszą kwestią, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest niejasna sytuacja prawna wielu mieszkań. Niektóre nieruchomości z rynku wtórnego mogą być bowiem obciążone ograniczonymi prawami własnościowymi lub hipoteką, na skutek ustanowienia nieruchomości jako zabezpieczenie spłaty zadłużenia. Nieświadomy zakup takiego mieszkania może się wiązać z jego utratą w przyszłości na wypadek niewypłacalności poprzedniego właściciela.

Kolejną pułapką dosyć często występującą na rynku wtórnym jest zakup mieszkania z zameldowanym lokatorem. Lampka ostrzegawcza powinna pojawić się wtedy, gdy właściciel mieszkania obiecuje wymeldowanie dopiero po dokonaniu sprzedaży nieruchomości. Aby mieć całkowitą pewność należy żądać od sprzedającego zaświadczenia z urzędu gminy o fakcie wymeldowania każdego z poprzednich lokatorów. Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego całkowicie te problemy eliminuje. Mieszkania deweloperskie Gdańsk są gwarancją bezpieczeństwa i wolności od jakichkolwiek problemów prawnych.

Mieszkania na sprzedaż Gdańsk – jak rozpoznać dobrą inwestycję?

Idealna inwestycja w mieszkanie w Gdańsku powinna spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze, powinna się znajdować w odpowiedniej lokalizacji. Najbardziej atrakcyjne lokale mieszkalne łączą bliskość centrum z prowincjonalnym charakterem otoczenia i wieloma możliwościami odpoczynku od zgiełku miejskiego. Drugą kwestią jest powierzchnia mieszkania – im większa, tym mieszkanie będzie bardziej komfortowe, lecz zarazem droższe i trudniejsze w sprzedaży. Mieszkania do 60 m2 stanowią złoty środek pomiędzy przestronnością a dużym zapotrzebowaniem na rynku wtórnym. Kompleks mieszkalny Atol spełnia wszystkie powyższe cechy, w związku z czym plasuje się w czołówce ofert mieszkań deweloperskich w Gdańsku.

Kwestią wartą rozważenia już po zakupie nieruchomości staje się jej wykończenie. Wydawanie ogromnych sum pieniężnych na nowinki technologiczne aranżacji wnętrz może okazać się złą decyzją finansową, jeśli w przyszłości pojawi się chęć sprzedaży mieszkania. Żaden z kupujących nie będzie chciał pokryć sumy nadprogramowych wydatków poprzedniego właściciela, wynikających z jego osobistych gustów, a nie z konieczności. Dlatego mieszkanie kupowane pod kątem inwestycyjnym lub dla ewentualności przyszłej odsprzedaży powinno charakteryzować się praktycznym, lecz możliwie ekonomicznym wykończeniem.

Jako deweloper jesteśmy przekonani, że inwestycja w mieszkanie na osiedlu Atol przyniesie satysfakcję nawet najbardziej wymagającym klientom.