Dom pod miastem czy mieszkanie w centrum – co wybrać?

12 grudnia 2022

Zastanawiasz się, gdzie spędzić kolejne lata swego życia? Co wybrać: zakup mieszkania w centrum czy domku pod miastem? Oba te rozwiązania mają wiele zalet i od Ciebie zależy, które z nich okaże się lepsze dla Ciebie i Twoich bliskich. Zobacz korzyści, jakie zapewni Ci każda z tych opcji.

Mieszkanie w Warszawie – poznaj zalety mieszkania w centrum miasta

Co wybrać: dom pod miastem czy mieszkanie w pobliżu centrum? Zanim podejmiesz decyzję, poznaj zalety obu tych lokalizacji. Zacznij od plusów mieszkania w mieście na przykładzie Warszawy. Wybierając to rozwiązanie, możesz liczyć na duży wybór lokalizacji. Różne dzielnice i osiedla pozwalają na zakup nieruchomości mieszczącej się w konkretnej okolicy, dopasowanej do potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Możesz też wybrać miejsce, które najbardziej odpowiada Ci swoim charakterem. Na przykład, miłośnicy Woli mogą zdecydować się na zakup mieszkania na osiedlu Stacja Kazimierz w sercu Woli. W miastach, zwłaszcza tak dużych jak Warszawa, jest też wiele nowych inwestycji. I wciąż powstają nowe! Masz więc w czym wybierać.

Gdzie zamieszkać w Warszawie? Lokalizacja jest ważna, ale nie najważniejsza z prostej przyczyny – miasto cechuje się bardzo dobrą komunikacją, co pozwala na wygodny dojazd w dowolne miejsce środkami transportu publicznego. Tramwaje, autobusy, metro czy pociągi kursują co kilka lub kilkanaście minut. Wszystkie, nawet najdalsze osiedla i dzielnice miasta są dobrze skomunikowane z centrum i między sobą, co pozwala na przejazd w dowolne miejsce bez konieczności wsiadania do prywatnego samochodu. To zatem dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają prawa jazdy.

Mieszkanie w Warszawie to gwarancja bogatej infrastruktury. Nowoczesne osiedla, takie jak Miasto Wola na Odolanach oferują mieszkańcom dostęp do znakomicie rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej. Ponadto na dużych osiedlach lub w ich pobliżu często zlokalizowane są szkoły, przedszkola, żłobki, przychodnie zdrowia, apteki, markety oraz inne sklepy i placówki tak przydatne podczas codziennego życia. Atutem mieszkania w centrum jest tez bardzo duża dostępność sklepów – wiele z nich jest otwartych przez całą dobę. Możesz zatem łatwo zakupić leki czy artykuły spożywcze zawsze wtedy, gdy Ci czegoś zabraknie. To bardzo duże udogodnienie na co dzień.

Zakup mieszkania w centrum to świetna opcja dla tych, którzy kochają życie w mieście, jego zaludnienie i dynamikę. Duże metropolie „nigdy nie zasypiają”. Jednocześnie, decydując się na to rozwiązanie, musisz liczyć się z pewnymi wadami. Hałas, mało prywatności i sąsiedzi za ścianą sprawiają, że dla niektórych osób życie w mieście może być męczące.

Dlaczego warto kupić dom blisko Warszawy?

Dlatego, jeśli wolisz więcej spokoju i zieleni, zdecyduj się na dom pod miastem. Świetnie zaprojektowany i wykonany z wysokiej jakości materiałów dom blisko Warszawy, np. w nowej inwestycji domków szeregowych, bliźniaków i wolnostojących w Jabłonnej, może stać się Twoim wymarzonym miejscem na Ziemi. Zakup domku w pobliżu stolicy zapewni Ci więcej kontaktu z przyrodą. Naturalne kolory zieleni i brązu, malownicze łąki albo pola, własny ogród – to wszystko zyskasz, gdy zdecydujesz się na domek pod miastem.

Poza metropolią życie płynie spokojniej. Na wsiach lub w niewielkich miasteczkach pod miastem panuje inne tempo życia. Tu codzienność toczy się wolniej i bardziej w zgodzie z naturą. Dzięki temu łatwiej uzyskasz spokój i zregenerujesz się po trudach codzienności.

Dom pod miastem to również mniej sąsiadów, co przekłada się na większą prywatność. Zaleta ta dotyczy nie tylko mieszkańców jednorodzinnych domków wolnostojących. Również wybór szeregówki albo bliźniaka zapewnia poczucie większej prywatności, a tym samym komfortu mieszkania. Jeśli więc cenisz sobie przysłowiowy święty spokój i samotność, a gości zapraszasz do siebie tylko od czasu do czasu, dom może stać się rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.

Niewątpliwym atutem domu blisko miasta jest też jego powierzchnia i cena. Nowoczesny, duży domek pod Warszawą jest najczęściej znacznie tańszy niż mieszkanie w centrum stolicy o tej samej, a nawet mniejszej powierzchni. W konkretnej cenie zyskujesz zatem znacznie większą przestrzeń, co przekłada się na poczucie swobody i wygody.

Jak widzisz, zarówno mieszkanie w mieście, jak i w domek pod miastem mają wiele zalet. Przeanalizuj potrzeby swojej rodziny i wybierz optymalne rozwiązanie.

Wg. stanu prawnego na dzień 12.12.2022 roku. Zamieszczone informacje nie stanowią opinii prawnej.