Gdzie najlepiej mieszka się pod Warszawą?

20 grudnia 2022

Warszawa to blisko 2-milionowe miasto, które przyciąga osoby ze wszystkich regionów naszego kraju. Największe perspektywy, wysoki standard życia oraz nowoczesna infrastruktura sprawiają, że dla wielu osób to właśnie stolica jest wymarzonym miejscem do życia. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy, którzy w Warszawie pracują, muszą zamieszkiwać w jej administracyjnych granicach. Alternatywę stanowią komfortowe i nowoczesne osiedla mieszkaniowe w podwarszawskich miejscowościach. W której z nich najlepiej kupić dom lub mieszkanie pod Warszawą?

Miejscowości pod Warszawą – czy warto w nich mieszkać?

Odpowiedź na pytanie, czy warto, zamiast mieszkania w stolicy wybrać jedną z miejscowości pod Warszawą, zależy od kilku aspektów. Jednym z tych, które przemawiają na korzyść przedmieść, są oczywiście ceny nieruchomości. Bardzo często za niewielkie mieszkanie w centrum stolicy trzeba zapłacić tyle samo lub więcej co za gotowe domy pod Warszawą o znacznie większej powierzchni. Jednak ekonomia to nie wszystko. Inne powody, dla których warto rozważyć zakup mieszkania w jednej z podwarszawskich miejscowości, to:

  • czystsze powietrze i brak wielkomiejskiego zgiełku,
  • wysoki stopień bezpieczeństwa,
  • możliwość zamieszkania w nowoczesnym budownictwie,
  • bliskość natury i możliwość korzystania z terenów rekreacyjnych,
  • bogata oferta deweloperów, oferujących mieszkania, domy wolnostojące, bliźniaki oraz szeregowce.

W jakich miejscowościach warto nabyć mieszkanie pod Warszawą?

Od lat okoliczne miasta oraz podwarszawskie miejscowości, nazywane „sypialniami” stolicy, przyciągają osoby, które na co dzień pracują lub kształcą się w Warszawie, jednak niekoniecznie chcą mieszkać w zatłoczonej stolicy. Bardzo często dojazd na Ursynów, Mokotów czy Wilanów okazuje się znacznie sprawniejszy z takich miejscowości jak Piaseczno, Jabłonna, Otwock czy Łomianki niż z niektórych dzielnic Warszawy. Atutem okolicznych miejscowości są też nowoczesna infrastruktura, doskonale rozwinięty transport publiczny oraz fakt, że pod Warszawą swoje siedziby ma spora ilość firm i zakładów przemysłowych.

Najdroższe „sypialnie” Warszawy

Jeśli mieszkanie pod Warszawą motywowane jest względami ekonomicznymi, warto sprawdzić, w których miejscowościach blisko stolicy za metr kwadratowy nieruchomości zapłacimy najwięcej, a gdzie ceny są bardziej przystępne. Opinie najdroższych podwarszawskich lokalizacji od lat mają takie miejscowości pod Warszawą jak Marki, Piaseczno czy Pruszków. Nieco taniej jest w Ożarowie oraz Otwocku. W ostatnich latach bardzo popularne stały się również inne lokalizacje, m.in. Legionowo czy jego najbliższe okolice.

Jabłonna i Legionowo – lokalizacje warte uwagi

Wiele osób rozważa zamianę mieszkania na dom, szczególnie mając w planach założenie rodziny lub jej powiększenie. Gotowe domy pod Warszawą, w formie wolnostojących budynków, zabudowy szeregowej lub bardzo popularnych bliźniaków, wydają się propozycją skrojoną na miarę oczekiwań wszystkich tych, którzy marzą o nieco większej przestrzeni, poczuciu prywatności oraz własnym ogrodzie. Jedną z miejscowości pod Warszawą, w których aktualnie powstają tego rodzaju inwestycje, jest wspominana Jabłonna, położona blisko Legionowa. Realizowany przez grupę Waryński S.A. projekt nowoczesnego osiedla pozwoli znaleźć wymarzony dom lub mieszkanie wszystkim tym, którzy oczekują wysokiego standardu za przystępną cenę.

Gotowe domy pod Warszawą – zamieszkaj blisko stolicy!

Realizacja swoich prywatnych oraz zawodowych celów w stolicy nie musi oznaczać mieszkania w Warszawie. Jak widać, zakup nieruchomości w jednej z podwarszawskich miejscowości może okazać się równie dobrą, a wielu przypadkach nawet znacznie korzystniejszą decyzją, która wcale nie jest równoznaczna z pogorszeniem komfortu życia.

Wg. stanu prawnego na dzień 20.12.2022 roku. Zamieszczone informacje nie stanowią opinii prawnej.