Jak dobrać kolorystykę wnętrz w 2022 roku?

5 stycznia 2022

Urządzasz mieszkanie i zastanawiasz się, jakie kolory wybrać na ściany? Zastanawiasz się, jak wygląda kolor ochra, terakota, szałwia czy odcień mgły? Sprawdź trendy kolorystyczne na 2022 rok. Najważniejsi światowi producenci farb, a także instytucje zajmujące się prognozowaniem trendów ogłosili już swoje typy na kolor roku 2022. Zebraliśmy je dla Ciebie! Sprawdź, jakie modne kolory wnętrz dominować będą w tym sezonie.

Trendy kolorystyczne na 2022 – Pantone

Jeśli modne kolory wnętrz 2022, to z pewnością Pantone! W tym roku ta instytucja prognozująca trendy kolorystyczne jako kolor roku 2022 wybrała fiolet w ciemnym odcieniu 17-3938 Very Peri. Jak mówią specjaliści Pantone, jego odważna obecność we wnętrzach zachęcać ma do osobistej pomysłowości i kreatywności. Barwa ta jest symbolem globalnego ducha przemiany, przez którą przechodzimy. Do koloru roku 2022 Pantone wybrało także inne pasujące barwy, które zaprezentowane są na czterech paletach kolorystycznych. Ten intensywny odcień fioletu z domieszką niebieskiego pasuje zarówno do chłodnych, jak i ciepłych kolorów.

Modne kolory wnętrz 2022 – Tikkurila

Modne kolory wnętrz w 2022 roku to m.in. kolor roku Tikkurili. W sezonie 2022 tytuł ten przypadł ciepłemu, otulającemu brązowi L478 Kestrel. Jest on kolorem zarazem intensywnym, jak i aksamitnym oraz spokojnym. Jego nazwa nawiązuje do angielskiego określenia pustułki, a więc gatunku sokoła. Ciepły i mocny kolor roku 2022 od Tikkurili ma reprezentować jednocześnie to, co jest nam znane i to, co jest nowością. Ma dawać poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie fascynując. Ten odcień ciemnego brązu z dodatkiem chłodnej czerwieni łączą coś oswojonego i dobrze znanego z niespodzianką.

Najnowsze trendy kolorystyczne – AkzoNobel

Najnowsze trendy kolorystyczne ogłaszane są także na podstawie prognoz firmy AkzoNobel będącej właścicielem m.in. marki Dulux. Jakie modne kolory wnętrz pojawią się w ofercie farb do ścian i sufitów tego producenta? Kolorem roku 2022 Duluxa został odcień „Inspirujący błękit” dostępny w mieszalniku professional pod numerem T0.10.70. Jest to świeży, określany również jako przewiewny odcień, którego zadaniem jest „otwieranie” i „przewietrzanie” przestrzeni domów i mieszkań. Możesz łączyć go z kolorami z czterech palet kolorystycznych na 2022 rok.

Modne kolory wnętrz – Sherwin-Williams

Marka Sherwin-Williams oferuje wysokiej jakości farby do ścian. Jej kolorem roku 2022 został odcień Evergreen Fog SW 9130 (215-C4). Jak przekonują specjaliści firmy, modne kolory wnętrz nie muszą być krzykliwe i nowoczesne. Ta jasna barwa pomaga tworzyć nowe wnętrza i daje nowy początek po okresie pandemii. Jest to chłodny i kojący szarozielony kolor, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Odcień ten kojarzyć ma się z cichym spokojem lasu, w którym świat nieustannie się odnawiać. Ten delikatny kolor ma nadawać życiu sensu, tworzyć miejsca do uzdrowienia i dawać trwały spokój.

Kolor roku 2022 – Benjamin Moore

Kolejnym kolorem roku 2022 sięgającym do skojarzeń z mgłą jest odcień 2022 marki Benajmin Moore. Jej specjaliści barwą 2022 roku ogłosili odcień October Mist 1495. Jest to delikatnie cieniowany kolor szałwiowej zszarzałej zieleni. Użyta we wnętrzach jako tło czy kolorystyczna baza ma jednocześnie cicho zakotwiczać w przestrzeń i zachęcać do indywidualnej ekspresji poprzez barwy. Możesz kolor ten łączyć z paletą Color Trends 2022 obejmującą 14 odcieni pasujących do koloru October Mist. Uzyskasz z ich pomocą orzeźwiające, ale też spokojne wnętrza.

Modne kolory 2022 – PPG

PPG, drugi po Pantone, najważniejszy trendsetter kolorystyczny na świecie barwą 2022 roku ogłosił odcień Olive Sprig (PPG1125-4), a więc zszarzała zieleń gałązki oliwnej. Jest on elegancki, ziemisty, wszechstronny i wysoce elastyczny. Ma reprezentować odrodzenie w świecie po pandemii i naśladować odporność natury. Olive Sprig to relaksująca, ale też kusząca zieleń. Rozjaśni ona każdą przestrzeń swoją organiczną żywotnością, ale też pozwoli Ci się zrelaksować. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach, np. na ścianach, jak również na zewnątrz, np. jako kolor stolarki, mebli ogrodowych.

Wg. stanu prawnego na dzień 5.01.2022 roku. Zamieszczone informacje nie stanowią opinii prawnej.