Nowoczesne rozwiązania energooszczędne w nowych mieszkaniach

15 grudnia 2023

W dobie rosnących kosztów energii oraz zwiększonej świadomości środowiskowej kupujących, deweloperzy coraz odważniej stawiają na nowoczesne technologie. Przykładem są ekologiczne rozwiązania stosowane we współczesnym budownictwie, takie jak odnawialne źródła energii, dzięki którym mieszkanie staje się bardziej energooszczędne. Dowiedz się, jak nowe technologie wpływają na oszczędność prądu czy energii cieplnej i sprawdź, jakimi metodami można osiągnąć wysoką energooszczędność w budynku.

Inteligentny dom – kontrola energii w Twoich rękach

Nowoczesne mieszkania często wyposażone są w systemy automatyki domowej, które pozwalają na inteligentne zarządzanie energią. Dzięki nim możesz kontrolować oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację i inne urządzenia za pomocą smartfona. Oznacza to, że możesz mieć ekologiczne i energooszczędne mieszkanie, dostosowując ustawienia do swoich preferencji i potrzeb, by maksymalizować oszczędności na prądzie oraz ogrzewaniu.

Ogrzewanie podłogowe – nowoczesne i energooszczędne

Przykładem ekologicznych rozwiązań w budownictwie jest również ogrzewanie podłogowe. Ta innowacyjna technologia nie tylko zapewnia komfort cieplny, ale także zwiększa energooszczędność mieszkania. System rozprowadza ciepło równomiernie po całym pomieszczeniu, co pozwala na obniżenie temperatury wewnątrz budynku, a co za tym idzie – czyni go bardziej energooszczędnym.

Fotowoltaika – odnawialne źródło energii na wyciągnięcie ręki

Jednym z najbardziej zauważalnych rozwiązań energooszczędnych w nowych mieszkaniach są instalacje fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne. Te dwa odnawialne źródła energii, z których pierwsze pozwala na produkcję własnego prądu, natomiast drugie umożliwia przygotowanie ciepłej wody, to sprawdzone i ekologiczne sposoby na oszczędność. Nadmiar wyprodukowanej energii może zostać dostarczony do sieci lub przechowany w magazynach, co przekłada się na trwałe obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie i energię elektryczną.

Rekuperacja – odzysk ciepła z powietrza

Systemy mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła to innowacyjne, a zarazem bardzo ekologiczne rozwiązanie, które wpływa na energooszczędność mieszkania lub domu. Ciepło odzyskiwane z powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz może być wykorzystywane zarówno do ogrzewania budynku, jak i wody użytkowej. W ten sposób wydajna wymiana powietrza w pomieszczeniach przekłada się dodatkowo na oszczędność energii cieplnej.

Izolacja termiczna – klucz do oszczędności

Nie tylko odnawialne źródła energii, ale także efektywna termoizolacja zaliczana jest do ekologicznych rozwiązań, wykorzystywanych we współczesnym budownictwie. Dobrej jakości ocieplenie ścian, fundamentów, stropów oraz dachu redukuje straty ciepła i pozwala na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz pomieszczeń przy mniejszym obciążaniu instalacji grzewczej, co dodatkowo wiąże się z ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych.

Mieszkaj komfortowo i energooszczędnie!

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to nie tylko oszczędności finansowe, ale także wyraz troski o środowisko naturalne. Jeśli chcesz mieszkać w ekologicznym i energooszczędnym mieszkaniu, sprawdź inwestycje realizowane przez Grupę Waryński S.A na terenie Warszawy, Jabłonnej, Gdańska oraz Katowic. Poznaj nasze nowoczesne kompleksy mieszkaniowe i znajdź swoją wymarzoną przestrzeń do życia.

Wg. stanu prawnego na dzień 15.12.2023 roku. Zamieszczone informacje nie stanowią opinii prawnej.