Czy warto kupić dom w zabudowie szeregowej?

17 stycznia 2023

Dla wielu osób marzących o własnym domu w cenie mieszkania, popularna szeregówka stanowi kompromisowe, bezpieczne rozwiązanie. Nowoczesne domy szeregowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, a chętnych na segmenty pod Warszawą oraz w okolicach innych dużych miast przybywa praktycznie każdego dnia. Poznaj najważniejsze zalety wyboru tego rodzaju zabudowy i sprawdź, czy mieszkanie w domu szeregowym jest dla Ciebie.

Czym są domy szeregowe i jakie są ich zalety?

Popularne szeregówki to typ zabudowy łączący walory domu jednorodzinnego oraz mieszkania w bloku. Budynek składa się zwykle z kilku segmentów o podobnym metrażu, rozkładzie oraz standardzie wykonania. Współczesne domy szeregowe budowane są na nowoczesnych osiedlach i podobnie jak obiekty wolnostojące, łatwo można zaaranżować w nich strefę dzienną oraz przeznaczoną do wypoczynku. Jakie są główne zalety zakupu tego rodzaju nieruchomości?

Nowoczesne domy szeregowe są tańsze niż wolnostojące

Aspektem, który przemawia do wielu inwestorów, jest oczywiście cena. Zazwyczaj o wiele niższa niż w przypadku domu wolnostojącego, niewiele odbiegająca od kosztu zakupu mieszkania w bloku. Z czego wynika cenowa przewaga szeregowców? Przede wszystkim z niższych kosztów realizacji oraz faktu, że koszt zakupu działki rozkłada się na wielu nabywców.

Szeregówka to funkcjonalny rozkład

Współczesne domy szeregowe pod Warszawą, Poznaniem czy Wrocławiem to funkcjonalne obiekty, w których znajdzie się miejsce na sypialnię, przestronny salon, kuchnię i łazienkę, a także pokoje dla dzieci czy gabinet. Nie bez znaczenia jest również osobne wejście do budynku, które zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia domownikom maksimum prywatności.

Szeroki wybór domów szeregowych

Zróżnicowane projekty, na których bazie realizuje się nowoczesne domy szeregowe, ułatwiają wybór wnętrz idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego inwestora. Aktualnie tego rodzaju zabudowa cieszy się ogromną popularnością, dzięki czemu na rynku pierwotnym pojawiają się szeregowce o zróżnicowanej powierzchni, rozkładzie czy standardzie wykończenia.

Domy szeregowe mają ogrody

Dla wielu osób szeregówka oznacza spełnienie marzeń o własnym domku z ogrodem. W porównaniu z mieszkaniem w bloku z wielkiej płyty taka nieruchomość to prawdziwy luksus. Przydomowy ogródek pozwala wypoczywać, bawić się ze zwierzakami czy cieszyć oko zielenią.

Atrakcyjna lokalizacja szeregówek

Nie bez znaczenia jest również fakt, że tego rodzaju zabudowa sytuowana jest zazwyczaj w atrakcyjnych lokalizacjach. Doskonałym przykładem są domy szeregowe pod Warszawą. Ich mieszańcy mogą cieszyć się szybkim dojazdem do stolicy, korzystając z nowoczesnej sieci dróg i sprawnej komunikacji podmiejskiej. Na uwagę zasługują również wysoki standard osiedli, na których powstają domy szeregowe, a także dostępność niezbędnych usług oraz liczne, pozostałe udogodnienia.

Segmenty pod Warszawą – gdzie warto zamieszkać?

Tradycyjnie największe zainteresowanie zabudową szeregową widoczne jest w okolicach dużych miast. Jeśli szukasz komfortowej szeregówki blisko stolicy, koniecznie sprawdź segmenty pod Warszawą realizowane przez Grupę Waryński S.A. w miejscowości Jabłonna koło Legionowa. Przystępne ceny, możliwość wyboru nieruchomości o interesującym Cię metrażu oraz standardzie, a także szybki dojazd do centrum stolicy to tylko niektóre powody, dla których warto zainteresować się tą nowoczesną inwestycją. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj wymarzoną szeregówkę już dziś.

Wg. stanu prawnego na dzień 17.01.2023 roku Zamieszczone informacje nie stanowią opinii prawnej.