Grupa Waryński inwestuje w nowych regionach

21 czerwca 2022

Waryński S.A. Grupa Holdingowa poszerza portfolio realizowanych inwestycji. Spółka zainwestowała w tereny w gminie Jabłonna pod Warszawą oraz w Katowicach. Nowe inwestycje pokazują skalę ekspansji i rozrostu Grupy. Spółka dotychczas skupiała się głównie na nowych przedsięwzięciach w Warszawie i w Gdańsku.

Grupa Waryński nieprzerwanie wyszukuje atrakcyjne grunty pod zabudowę mieszkalną. Zainteresowaniem cieszą się duże miasta oraz mniejsze miejscowości w pobliżu znaczących aglomeracji. W związku z tym firma zainwestowała m.in. w działkę położną w gminie Jabłonna. Powierzchnia zakupionego gruntu wynosi 12.183 m2. Inwestycja jest aktualnie na etapie tworzenia projektu koncepcyjnego.

– Już jakiś czas temu zauważyliśmy, że mniejsze miejscowości ulokowane w pobliżu dużych miast cieszą się zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Na podstawie wielu różnych analiz wiemy, że ludzie coraz chętniej kupują mieszkania pod Warszawą. Okres pandemii potwierdził, że mieszkanie w spokojniejszym i bardziej zielonym otoczeniu pozwoliło lepiej funkcjonować w czasie lockdownu. Ponadto czynnikiem determinującym o atrakcyjności takich inwestycji jest m.in. odpowiednie połączenie komunikacyjne, czyli łatwość dojazdu do pobliskiej aglomeracji. To wszystko pokazuje nam, że tereny podmiejskie cieszą się zainteresowaniem – szczególnie nabywców chcących łączyć bliskość wielkomiejskiego świata z ciszą i spokojem małych miejscowości – mówi Beata Cywińska, Wiceprezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Grupa Waryński kilka miesięcy temu zainwestowała również w grunty w Katowicach. Działka o powierzchni 7.121 m2 zlokalizowana jest w zespole dzielnic zachodnich przy ul. Ligockiej. Firma dostrzegła w tej miejscowości potencjał inwestycyjny – Katowice to jeden z większych ośrodków gospodarczych w Polsce liczący ok. 300 tys. ludności. Wpływ na to ma przemysł oraz – w poprzednich latach – stabilna sytuacja na rynku pracy. Ponadto wg rankingu Forbesa miasto to zostało określone jako najbardziej przyjazne do życia[1].

– Dostrzegamy w tym mieście duży potencjał inwestycyjny. Przemysł, lokowanie siedzib wielu znaczących firm, rozwój przedsiębiorstw z branży IT – to pokazuje nam, że śląska stolica rozwija się w szybkim tempie. Warto także zwrócić uwagę na liczbę inwestycji biurowych w aglomeracji śląskiej. Mając te wszystkie dane, uznaliśmy, że Katowice stanowią także atrakcyjny rynek w zakresie inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym zakupiliśmy grunty, a po stworzeniu koncepcji i zakończeniu etapu projektowego, rozpoczniemy prace budowlane – komentuje mówi Beata Cywińska.

Ponadto Grupa Waryński zrealizowała – wraz z partnerami – zlokalizowane w Warszawie wieloetapowe inwestycje mieszkaniowe Miasto Wola i Stacja Kazimierz. Firma zakończyła również sprzedaż mieszkań w pierwszym, samodzielnym projekcie mieszkaniowym ATOL, usytuowanym w Gdańsku. Waryński S.A. Grupa Holdingowa działa także na rynku nieruchomości komercyjnych. Do spółki należą, wybudowane w ostatnich latach, dwa biurowce zlokalizowane na warszawskiej Woli – EQlibrium i EQ2.

[1] Miast Przyjaznych Ludziom jest coraz więcej