Kupno własnych „czterech ścian” w stolicy to marzenie, które z łatwością może się spełnić. Na rynku nieruchomości Warszawa wypada bardzo dobrze względem innych miast – między innymi z uwagi na dużą ilość nowo powstających inwestycji. Na szczególną uwagę zasługują realizacje Grupy Kapitałowej Waryński S.A.

Czytaj więcej

Jak wiadomo nie od dziś, ilość zazwyczaj nie idzie w parze z jakością, przez co wiele osób planujących zakup mieszkania od dewelopera w Warszawie musi się zmierzyć z koniecznością zapoznania się z wieloma ofertami, także tymi niespełniającymi nawet podstawowych kryteriów. Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie Warszawa oferuje jednak również interesujące projekty mieszkaniowe, do których zaliczają się na przykład inwestycje Grupy Kapitałowej Waryński S.A. Nasza firma z powodzeniem buduje silną pozycję w sektorze nieruchomości i realizuje atrakcyjne projekty z tego obszaru.

Mieszkanie na sprzedaż w Warszawie – podstawowe informacje o mieście

Warszawa jest podzielona administracyjnie na 18 jednostek pomocniczych, czyli dzielnic. Obie części miasta – tak lewo-, jak i prawobrzeżna – cechuje dobre skomunikowanie z resztą Warszawy. Choć odległości w Warszawie nieraz są spore, to można sprawnie przemieszczać się z jednego końca aglomeracji na drugi – za sprawą autobusów, tramwajów, metra oraz czterech linii Szybkiej Kolei Miejskiej. Z łatwością dojedziemy do sąsiednich miejscowości albo odleglejszych zakątków stolicy.  Warto odnotować, że ciągle rozwija się sieć komunikacji publicznej. Rozbudowie podlegają połączenia tramwajowe, a także metro.

Warszawa to bez wątpienia bardzo atrakcyjne miasto, w którym życie wiąże się z różnorakimi możliwościami. To nie tylko stolica naszego kraju, ale też centralny ośrodek administracji, gospodarki, biznesu, polityki oraz kultury. To właśnie w Warszawie swoje siedziby mają władze państwowe i najważniejsze instytucje. Z uwagi na rozliczne zalety życia, jakie oferuje Warszawa mieszkania na sprzedaż cieszą się tutaj niesłabnącym zainteresowaniem. Jeśli interesuje Państwa zakup mieszkania od dewelopera Warszawa będzie dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na zakup inwestycji Grupy Kapitałowej Waryński S.A.

Sprzedaż mieszkań Warszawa – rynek pierwotny

Z jednej strony największa polska aglomeracja, a z drugiej miasto, które może się pochwalić szeroką ofertą dedykowaną osobom planującym nabycie własnego lokum. Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Warszawa to miasto, gdzie działa najwięcej firm deweloperskich, nieustannie wznoszących coraz to nowsze inwestycje. Konkurencja jest bardzo duża, co przekłada się na fakt, iż mieszkania na sprzedaż w Warszawie dostosowane są do różnorodnych potrzeb kupujących. Poszczególne realizacje uwzględniają pełen wachlarz oczekiwań w zakresie metrażu, układu, lokalizacji czy ceny za metr kwadratowy.

Nowe nieruchomości Warszawa – gdzie powstają?

Osobom, które chcą znaleźć idealne dla siebie mieszkanie na sprzedaż Warszawa ma sporo do zaproponowania. Tutejszy rynek nieruchomości cechuje niezwykła różnorodność. W niemal każdej części miasta budowane są nowe inwestycje, a w nich lokale mieszkaniowe o różnych parametrach. Przebierać można wśród nowoczesnych mieszkań i luksusowych apartamentów. Historyczna zabudowa stolicy harmonijnie współgra ze współczesnym budownictwem.

Po lewej stronie Wisły tętni biznesowe i administracyjne życie. Z kolei dzielnice położone na prawym brzegu rzeki to często tereny, w których powstaje wiele nowych budynków mieszkalnych. Nie oznacza to jednak, że tylko tam można nabyć mieszkania deweloperskie Warszawa rozbudowuje się dynamicznie również w dzielnicach na lewym brzegu Wisły, takich jak Wola, na której powstają nasze inwestycje – Stacja Kazimierz oraz Miasto Wola.

Architektoniczny krajobraz miasta stołecznego z roku na rok się zmienia. Wznoszone są tutaj wieżowce, kompleksowo zaplanowane osiedla, a zapomniane obiekty zyskują drugie życie. Także przestrzeń publiczna stolicy ulega przekształceniom, dopasowując się do najnowszych trendów architektonicznych. Największy wybór, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań w Warszawie, znajdziemy w następujących dzielnicach: Wola, Mokotów, Targówek czy Żoliborz.

Mieszkania na sprzedaż Warszawa – Wola

Inwestycje Grupy Kapitałowej Waryński S.A. zlokalizowane są właśnie na warszawskiej Woli. To jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Warszawy, a na pewno najprężniej się rozwijająca. Do jej niewątpliwych atutów zalicza się bezpośrednie sąsiedztwo Śródmieścia, liczne węzły komunikacyjne, a także duża ilość parków i terenów zielonych. Nie brak tu nowoczesnych wieżowców, kamienic z lat 50. oraz nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego, takiego jak realizowane aktualnie inwestycje Stacja Kazimierz czy Miasto Wola. Pobliskie muzea, restauracje, kawiarnie, galerie sztuki i muzea to również niekwestionowana zaleta tej dzielnicy.

Warszawa mieszkania na sprzedaż – jakie obecnie buduje się lokale?

Jakie mieszkania od dewelopera w Warszawie są obecnie realizowane? Zdecydowana większość powstających lub już dostępnych mieszkań w stolicy to lokale mieszkaniowe składające się z dwóch albo trzech pokoi, o metrażu od 50 do 80 mkw. Popularnością wśród osób planujących kupno własnego lokum cieszą się mieszkania posiadające balkony, tarasy bądź loggie. Nowoczesne osiedla obfitują w strefy usług, odpoczynku oraz zabawy dla najmłodszych mieszkańców. Jeżeli chodzi o sprzedaż mieszkań Warszawa to miasto, w którym standardem są takie rozwiązania jak:

  • Całodobowy monitoring,
  • Ochrona,
  • Windy,
  • Miejsca postojowe bądź garaże,
  • Możliwość wykończenia lokalu pod klucz.

Nasze na nieruchomości w Warszawie – Stacja Kazimierz oraz Miasto Wola – wpisują się w obecne standardy, a nawet je przewyższają pod wieloma względami.

Stacja Kazimierz zachwyca kaskadową elewacją ozdobioną za pomocą naturalnego kamienia oraz zachowaniem przestrzeni pomiędzy poszczególnymi budynkami. Osiedle powstaje na dużym terenie o powierzchni prawie 6,5 ha – aż ¼ tego obszaru to eleganckie strefy zielone, m.in. deptak oświetlony zaprojektowanymi przez Daniela Liebeskinda latarniami.

Z kolei Miasto Wola zapewni przyszłym mieszkańcom prywatność, spokój i bezpieczeństwo, a także przestrzeń publiczną aktywizującą życie społeczne. Również w tej inwestycji dużą wagę przykładamy do dostępności terenów zielonych w różnym wydaniu.

Mieszkania deweloperskie Warszawa – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Osobom, które chcą znaleźć idealne dla siebie mieszkanie na sprzedaż Warszawa ma sporo do zaoferowania. Decydując się na zakup, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Jedną z nich bez wątpienia stanowi metraż. Na wstępie warto określić, ile metrów kwadratowych powinno mieć lokum, aby spełniać wszystkie oczekiwania kupujących zarówno w chwili nabycia, jak i w przyszłości (warto uwzględnić ewentualne plany powiększenia rodziny).

Równie istotne kryterium to rozkład pomieszczeń – w ustawnym i funkcjonalnym mieszkaniu będzie się komfortowo mieszkało. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja oraz dobre skomunikowanie z resztą miasta. Bliskość przystanków autobusowych, tramwajowych albo stacji metra to duża zaleta. Czynnikiem, który weryfikuje wszystkie założenia dotyczące kupna lokum w Warszawie, są oczywiście możliwości finansowe. Z tego powodu dobrze określić, jakie środki mogą być przeznaczone na kupno własnych czterech ścian oraz w jakim stopniu kupujący będą wspomagać się finansowaniem kredytem.

Deweloper Warszawa – na jaką firmę postawić?

Ważny aspekt zakupu swoich „czterech ścian” to wybór dewelopera. To renoma wykonawcy jest gwarantem wysokiej jakości realizacji inwestycji. Grupa Holdingowa Waryński S.A. realizuje projekty mieszkaniowe między innymi na warszawskiej Woli, aktywnie działając na rynku nieruchomości. Doświadczenie grupy i tradycja sięgająca 1833 roku stanowią jeden z powodów, dla których osoby planujące nabycie mieszkania wybierają nasze realizacje. W kwestii, jaką stanowi solidny deweloper Warszawa to miasto, w którym działa wiele firm o takim profilu. Chcąc wybrać najlepszego wykonawcę, warto szczegółowo zapoznać się z ofertą. Zapraszamy do kontaktu.