Katowice to miasto pełne kontrastów: z jednej strony piękne zabytkowe kamienice, z drugiej nowoczesne wieżowce. Dawniej miasto skupione było wokół wydobycia węglą oraz produkcji różnych materiałów w hutach i do dziś, w wyobraźni wielu osób spoza regionu, jest utożsamiane z ciężkim przemysłem i kopalnianym krajobrazem.

Czytaj więcej

Dlaczego Katowice?

Katowice zmieniły się na przestrzeni ostatnich 10 lat diametralnie, a końca tych zmian ciągle nie widać. Ślady dawnej historii miasta są widoczne na każdym kroku, obecnie w zupełnie innej formie. Przykładem jest gmach Muzeum Śląskiego, położony na terenie byłej kopalni “Katowice”. Stopniowo przywracana jest też świetność katowickich kamienic, które stają się wizytówką centrum miasta.

Katowice mają wiele do zaoferowania. Są tutaj muzea, piękna architektura, zaskakująca zieleń. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A co ważne, zamiast tłumów turystów, czeka tutaj wiele możliwości. To wszystko sprawia, że Katowice są idealnym miastem nie tylko do odwiedzenia, ale po prostu do życia.